Bakımına ve güzelliğine düşkün bayanları hamilelikte en çok korkutan vücutlarında oluşacak çatlak ve deformasyonlardır. Oysa bunlara karşı önlem almak hiç de zor değil!

Hangi yağ, neye iyi gelir?

Bergamut: Ağrı kesici, antiseptik, antidepresan, canlandırıcı ve tazeleyici. Hamilelikte sıklıkla karşılaşılan sistit sorununda da yardımcı olur.

Roma Papatyası: Antiseptik, ağrı kesici, iltihap giderici ve spazm çözücü, kas ağrısı, baş ağrısı, diş ağrısına yardımcıdır. Hazımsızlığa iyi gelir.

Servi: (5. aydan sonra) Antiseptik, spazm çözücü, ödem giderici. Hemoroid, varis ve dolaşım sorunlarına da faydalıdır.

Okaliptüs: Antiseptik, antibiotik, ağrı kesici, iltihap giderici, antiviral. Üst solunum yollarının temizlenmesini sağlar.

Frankincense: Antiseptik, ödem giderici, sinir yatıştırıcı ve ısıtıcı özelliği vardır.

Itır: (3. aydan sonra) Antiseptik, antidepresan, ödem giderici, canlandırıcı ve tazeleyici özelliği vardır. Bacak ağrılarını hafifletir. Dolaşım sorunlarında faydalıdır.

Greyfurt: Dolaşım sorunlarında faydalı, canlandırıcı ve tazeleyici, ödem giderici, sindirime yardımcı, lenf dolaşımını uyarıcı ve su atıcıdır.

Lavanta: Antiseptik, antibiyotik, ağrı kesici, antidepresan, genel iyileştirici ve rahatlatıcıdır. Hamilelikte ağrı ve sancıların giderilmesini sağlar. Su atmaya yardımcıdır. Hücre yenilenmesini tetikler, çatlak ağlarında kullanılır.

Limon: Antiseptik, antibakteriyel, antifungal, dolaşım sorunlarında faydalı ve uyarıcıdır. Tonik olarak kullanılır. Varis oluşumunu engelleyici özelliği vardır. Sabah bulantılarında rahatlatıcı görevi görür.

Mandalina: Antiseptik, tazeleyici, tonik ve rahatlatıcıdır, ödem tutmasında etkili.

Neroli: Antiseptik, kuvvetli antidepresan, uyku problemleri ve sinirsel dengesizliklere çok iyi gelir. Spazm çözücü, iltihap gidericidir. Çatlak yağlarına önerilen iyi bir cilt dostudur.

Paculi: Antiseptik, antidepresan, iltihap giderici ve sinirsel sakinleştiricidir.

Petitgrain (Acı portakal): Antiseptik, antidepresan, sinirsel sakinleştirici, tazeleyici. Sedatif, doğum öncesi- sonrası depresyonunda çok etkilidir.

Gül ağacı: Antiseptik, sinirsel sakinleştiricidir.

Kaynak: Anne-bebek

*Bu sitede yazı yayınlatmak için tıklayın!