Header AD

Hamileliğe keyif katan 10 şey

Yeni bir hayata başlamadan önceki son 9 ayınız. Bu zamanı en verimli şekilde değerlendirerek keyifli bir hamilelik geçirmeniz mümkün... Hamileliğinize keyif katacak 10 şey

Hamilelik insanın gerçekten kendini başka bir boyutta hissettiği bir dönemdir. Fiziksel gelişmelerin kontrol edilmesinin yanı sıra, tadını çıkartmanız gereken bu aylarda aşağıda yer alan listeden kendinize küçük keyifler çıkarabilirsiniz

1) İşte sonunda hamilesiniz! Eşiniz ile bu mutlu haberi nasıl paylaşacağınızı düşünün. Gözlerinin içine bakarak  baba olacaksın  demek yerine, ona farklı ve şaşırtıcı sürprizler hazırlayın ve bu mutlu anı en güzel şekilde değerlendirin.

2) Aileniz ve bazı akrabalarınıza bu müjdeyi vermek için evde hafif yemeklerden oluşan şık bir sofra hazırlayın. Hep beraber eğlenceli bir akşam geçirin.

3) Birkaç gününüzü kız arkadaşlarınıza ayırın. Kız kıza gezin, eğlenin, sinemaya gidin. Güzel bir yemek programı da hoş olabilir

4) Hamileliğiniz ağırlaşmadan eşinizle tatile çıkın. Hatta birkaç hafta sonu küçük kaçamaklar yapın. İlerleyen dönemlerde zaten uzun bir süre eşinizle başa başa tatile çıkamayabilirsiniz

5) Bol bol uyuyun.Uykunuz geldiği zaman direnmeyin uyuyun.Bebeğiniz olduğunda bu kadar rahat uyuyamayabilirsiniz.

6) Bilindiği gibi, rahim içindeki bebek 24. haftadan itibaren dış dünyadaki sesleri duymaya, kaydetmeye ve yorumlamaya başlar. Müzik doğru seçildiğinde bebeğin ruhsal gelişimine yardımcı olur. Bebeğinizle kendinize özel zaman ayırın müziğin beraberce keyfini çıkarın.

7) Bebeğiniz için özel bir defter hazırlayın. İçine sizin, eşinizin, ailelerinizin resimlerini koyun, yaşantınızı, arkadaşlarınızı ve bebeğiniz hakkında söylemek istediklerinizi fotoğraflar ve yazılarla anlatın.

8) Eşinizle beraber bebeğin odasını hazırlayın. Kendinizi alışveriş oluşturun ve yavaş yavaş zaruri şeylerden başlayarak ihtiyaçları giderin.

9) Bu arada artık çok şık hamile kıyafetleri var. Hamileliğinizi aynalardan uzak durarak ve iki kıyafetle bitirmeyin. Bu özel döneminiz için bir gardırop hazırlayın kendinize. Ayrıca vücut sağlığınız için özel olarak hamileler için üretilmiş terliklerden kullanabilirsiniz.

10) Okuyun. Çocuk sahibi olmak, bebek büyütmekle ilgili bol bol kitap okuyun ve dergi okuyun. Sonrasında bu kadar kolay zaman bulamayabilirsiniz.

*Bu sitede yazınızı yayınlatmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!
loading...
Hamileliğe keyif katan 10 şey Hamileliğe keyif katan 10 şey Reviewed by VEKA MEDYA on Pazar, Ekim 28, 2012 Rating: 5

1 yorum

  1. Bloglar Yarışıyor ile blogunuzla şöhret sahibi olmaya, ödüller kazanmaya hazır mısınız? Bu yılda sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı düzenliyoruz. Başvurularımız 30 Kasım tarihine kadar devam edecektir. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
    Teşekkürler!


    Web: http://www.bloglaryarisiyor.net
    Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
    YanıtlayınSil

Post AD