Mama Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Elbette her annenin hayali bebeğini anne sütü beslemektir. Özellikle de her yerde anne sütünün önemine yapılan vurgular sayesinde artık çok daha bilinçli anneler mevcutken. Yalnız bazı durumlar ne yazık ki anne sütü bebek için yeterli olamayabiliyor. Yanına ya bir mama takviyesi ya da sadece mama ile beslenme anne sütünün yetmediği ya da olmadığı durumlarda tek çare olarak karşımıza çıkıyor. Mama tercih ederken elbette birçok şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlardan ilki ise mamanın içeriğinin anne sütüne en yakın özellikte olması geliyor. Sadece pirinç unu ya da nişastadan oluşan mamaları mümkün mertebe tercih etmemeye özen göstermelisiniz. Bu içerikteki mamalar vitamin, mineral ve protein açısından bebeğinizin ihtiyaç duyduğu gıdaları sağlayamayacaktır.

Eğer bir bebek mamasının içerisinde şeker ve şeker içeren maddeler bulunuyorsa bu mamaları asla bebeğinize vermemelisiniz. Bu tür mamalar bebeğiniz için hem çok zararlı olacaktır hem de şekere bağımlı hale gelen çocuk artık anne sütünü istemiyor hale gelecektir. Bebeğiniz için seçeceğiniz mamaların bebeğinizin ayına ve ihtiyaçlarına yönelik olması gerekmektedir. 6. Aya kadar kullanılabilecek bir mamayı 6. Aydan sonra da devam ettirmek bebeğinizin mevcut kalori ve kalsiyum ihtiyaçlarını karşılayamayacaktır. İlk 6 ay için kullandığınız mamanın hemen ardından http://www.iksirguzellik.com/aptamil-2-devam-sutu-akilli-kutu-400-gr bu mamayı kullanarak doğru bir beslenme düzeni oturtabilirsiniz.

Ayrıca seçeceğiniz mamada çok önemli olan başka bir detay ise mamanın paketinin zarar görmemiş olması olmalıdır. Zarar görmüş, kesilmiş, kırılmış kısacası hava alan mamalar asla tüketilmemelidir. Özellikle internetten alışveriş yapanlar için bu konuda güvenilir siteleri tercih etmeleri, sipariş ettikleri ürünlerin son kullanma tarihlerine ve paketlerini bakarak almalarını tavsiye edebilirim. Özellikle internetten alışveriş yapanlar için iksir güzellik sitesi anne ve bebekleri için en bilindik ve güvenilir markaları çok uygun fiyatlar ile satışa sunuyor. İhtiyacınız olan her ürün için http://www.iksirguzellik.com/aptamil-2-devam-sutu-akilli-kutu-400-gr buradan fiyatlara bakabilir, evinize gelen ürünün de sağlam ve son kullanma tarihinin geçmediğine şahit olabilirsiniz. Bebeğinizin için en doğru tercihi tecrübeyle kazanabilirsiniz. Bebeğinizin sağlığı ve sağlıklı gelişimi için öncelikle anne sütü, ardından da doğru mama tercih etmeyi unutmayın.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
*Sosyal sorumluluk projesi*

VEKA MEDYA

VEKA MEDYA dijital yayıncılıkta son gelişmeleri yakından izlemektedir. Farklı kategorilerde yer alan web sitelerimiz ile hizmetlerine devam etmektedir. www.vekamedya.com

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu

Bumerang - Yazarkafe