Yazın Doğanlar Daha İyimser!

İngiltere'de Hertfordshire Üniversitesi uzmanları tarafında 40 bin kişi üzerinde yapılan ankete göre, Mart-Ağustos arasında doğanlar, Eylül-Şubat arasında doğanlara göre daha iyimser bakış açısına sahip oluyor. 

Araştırma, Mayıs ayı doğumluların kendilerini şanslı bulduklarını, Ekim ayında doğanların ise diğerlerine oranla hayata daha karamsar baktıklarını gösterdi.

Yaz aylarında doğanlar kendilerini şanslı buluyor 

Ankete katılan Mayıs ayı doğumluların yüzde 50'sinin kendisini şanslı bulduğu, ekim ayında doğanların ise yüzde 43'ünün, ''Kendinizi şanslı buluyor musunuz?'' sorusuna olumlu cevap verdiği belirtildi. Uzmanlar, anketin, katılanların doğum ayları ve kendilerini şanslı bulup bulmadıkları sorularak yapıldığını ve kış aylarında doğanların, daha iyimser düşünerek şanslarını kendilerinin yaratabildiğini dile getirdi.

Ebeveynlerin mevsimlik yaşam tarzları etkili oluyor

Uzmanlar, ebeveynlerin yaz ve kış aylarındaki yaşam tarzları ile ruh hallerinin de yeni doğan bebekleri üzerinde etkisi olabileceğini kaydetti. Uzmanlar, güneş ışığı ve ısıyla beraber çevre faktörlerinin, doğum döneminde, insan vücudunun biyolojik sisteminin tamamını etkileyebileceğini ve etkinin erişkin dönemlere de yansıyabileceğini belirtti.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
*Sosyal sorumluluk projesi*

VEKA MEDYA

VEKA MEDYA dijital yayıncılıkta son gelişmeleri yakından izlemektedir. Farklı kategorilerde yer alan web sitelerimiz ile hizmetlerine devam etmektedir. www.vekamedya.com

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu

Bumerang - Yazarkafe