Çeyiz Hazırlıkları

Çeyiz Hazırlıkları

Çeyiz hazırlığı yaparken en dikkat edilen ve özellikle de kadınların bilhassa dikkat ettiği şeylerden bir tanesi battaniye takımı olarak bilinir. Çünkü bu örtüler sadece göze hitap eden değil aynı zamanda dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmiş ürünler olmak zorundadır. 

Çiftler yatak odası dizayn ederken, yatak örtüsü seçerken nasıl özen gösteriyorlarsa bu konuda da ince eleyip sık dokumalıdır. Ev dekoruna uygun renklerde örtüler seçilmelidir.

Çeyizlik ürünler gibi eşyalar da hazırlıklar arasında birçok şeyi kapsar. Mutfak ve banyo bölümleri de bu hazırlıkların içindedir. Mutfak ürünleri de çeyizlik setlerin içinde kendine has ürünleri barındırır. Özellikle yemek takımları ve küçük ev aletleri ilk tercih edilenler arasında gelir.

İlk Göze Çarpan Detaylar Arasında Yer Alır

Gelin setleri ilk göze çarpan ayrıntılardan bir tanesidir. Gelinler için çok önemli olan bu setlerin içinde yok yoktur. İlk göze çarpan ise bu ürünlerin içinde ayna setleri ve gecelik takımlarıdır. Saten ve pamuklu gece takımları ile güzel bir görüntü elde etmeleri sağlanır.

Evliliğin ilk adımlarından olan bu hazırlıklarda ürünlerin renklerinin genellikle ev dekoru ile uyumlu olması istenir. Ancak bu tür kişisel ürünlerde renk uyumuna önem verilmez. Kişinin zevkine bakılır. Bunların dışında bu setlerin içindeki ürünlerin kişinin beden yapısına göre olması da kullanışlı olma konusunda önem arz eder. Özellikle kişilerin kullanabileceği ürünlerin dışında gereksiz bir şey alınmaması önemlidir.
 
Pike Takımlarının Dokusu

Pike takımı, her evin olduğu gibi gelin olacak kişilerinde tercih ettiği ürünlerin başında gelir. Kapitone desenli olabildiği gibi yumuşak ve pürüzsüz görünümde olan pamuklu modellerde vardır. Farklı renk ve desenler bulunur. 

Pike takımlarının içinde çarşaf, yastık kılıfı ve pike çıkar. Üste örtülen bu pike örtüleri, yatak örtüsü gibi de yaz aylarında tercih edilebilir. Bunların alınması halinde kumaş yapısına ve dokumasına dikkat etmek gerekir. Ayrıca yıkama talimatlarına göre yıkanmazsa renklerinde ve boyutlarında değişiklikler olabilir. 

İnce ve kalın dokularından dilediğinizi tercih ederek kullanımınıza sunabilirsiniz. Bahar ve yaz aylarında oldukça kullanışlı bir ürün olacaktır.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
*Sosyal sorumluluk projesi*

VEKA MEDYA

VEKA MEDYA dijital yayıncılıkta son gelişmeleri yakından izlemektedir. Farklı kategorilerde yer alan web sitelerimiz ile hizmetlerine devam etmektedir. www.vekamedya.com

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu

Bumerang - Yazarkafe