Kış aylarında çocuklar için aktivite önerileri

Kış Aylarında Çocuklar İçin Aktivite Önerileri

Kış aylarının gelmesi ile birlikte insanlar evlerinde daha fazla zaman geçirmeye başladı. Havaların soğuması ve soğukla birlikte pek çok hastalık riskinin de ortaya çıkması, sosyal ortamlardan uzaklaşılmasını da beraberinde getirdi. Ancak bu durum kış aylarında çocuklar için aktivite olanaklarının bitmiş olduğu anlamanı gelmiyor. Zira her zaman eğlenecek ya da öğrenecek aktiviteler bulabilmek mümkün. Aşağıda çocukların hem ev içinde hem de ev dışında çocukların yapabilecekleri aktiviteler Bardabas tarafından öneriliyor.

Ev Dışı Aktiviteler

Ev dışında yapılabilecek aktivitelerin başında kartopu oynamak ya da kardan adam yapmak sayılabilir. Ancak dışarı çıkmadan önce soğuğa karşı iyice korunmak gerektiği de unutulmamalıdır. Buz pateni ile kar topu savaşı da kışın ruhuna uygun dış mekan aktiviteleri arasında yer alıyor. Elbette bunlar arasından çocukların yaşlarına uygun seçim yapabilmek de önemli. Çocuklara göre sinema ya da tiyatro gösterilerine katılmak da ev dışı alanlarda çocukların hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini sağlayabilecek aktiviteler arasında yer alıyor. Kapalı parklar ile lunaparkalar da kış ayları için değerlendirilebilecek etkinliklerden.

Ev İçi Aktiviteler

Kış aylarında ev içi alanda daha fazla zaman geçirilmesinden dolayı, evde yapılabilecek aktivitelere odaklanılması da büyük öneme sahip. Bu noktada Bardabas’ın aktivite önerileri son derece faydalı olacak. Çeşitli kendin yap projeleri tasarlamak ve çocukların el becerilerine katkıda bulunmak mümkün. Bunun yanı sıra çocuklar ile birlikte yemek ve ev işleri yapmak, onlara sorumluluk duygusu kazandırabilmek adına başvurulabilecek aktiviteler arasında. Yapboz ve puzzle gibi setlerle zihinsel gelişimi desteklemek ve onların sorun çözme yeteneklerini güçlendirmek de mümkün. Bardabas aktivite kutuları da çocukların evde kaldıkları zaman hem eğlenebilecekleri hem de öğrenebilecekleri aktiviteler arasında. Çeşitli yaş düzeylerine uygun olarak tasarlanan ve her ay düzenli olarak abonelere gönderilen bu kutular ile çocukların kış aylarında evlerinde sıkılmadan zaman geçirebilme olanakları bulunuyor. Bardabas’ın çocuk gelişim uzmanları tarafından 0-10 yaş arasındaki çocuklara özel olarak hazırlanan bu kutular ile kış aylarını içeride sıkılmadan ve eğlenceli bir şekilde geçirebilmek mümkün.


✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
*Sosyal sorumluluk projesi*

VEKA MEDYA

VEKA MEDYA dijital yayıncılıkta son gelişmeleri yakından izlemektedir. Farklı kategorilerde yer alan web sitelerimiz ile hizmetlerine devam etmektedir. www.vekamedya.com

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu

Bumerang - Yazarkafe