Scooter Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Scooter Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Scooter kullanımı toplumun her kesiminde yaygınlaşmaya başladı. İlk yürümeye başlayan çocuklardan gençlere, hatta orta yaşlı bireylere kadar geniş bir kesim aktif olarak scooter kullanmakta.

Scooter kullanımı toplumun her kesiminde yaygınlaşmaya başladı. İlk yürümeye başlayan çocuklardan gençlere, hatta orta yaşlı bireylere kadar geniş bir kesim aktif olarak scooter kullanmakta. Çocuklar eğlence amaçlı scooter kullanırken, yetişkinler daha çok bir yerden başka bir yere gitmek için pratik ulaşım aracı olarak scooter kullanmayı tercih etmektedir.

Çocuklarda scooter kullanımı

Çocuklar ilk yürümeye başladığı andan itibaren etrafında scooter kullanan arkadaşlarını gördüğü için kendisi de scooter isteyecektir. Çocukların ve yetişkinlerin scooter kullanırken kendilerini koruyucu ekipmanlar ile korumaları son derece önemlidir. Bunun için kask, eldiven dizlik ve kolluk gibi koruyucu aparatlar ile birlikte scooterler kullanılmalı.

Çocuklar için özel olarak scooterler geliştiren Globber scooter, çocukların daha güvenli bir şekilde scooter kullanımını amaçlamıştır. Daha küçük yaşlardaki çocuklar için anne babaların ittirmesi ile hareket eden, kontörlün anne babalarda olduğu scooterler tercih edilmeli, çocukların bulundukları yaş gruplarına göre taşıma kapasiteleri uygun scooterler tercih edilmelidir.

Scooter tekerlek sayısı önemli

Çocukların kullanacağı scooterler için scooterin dengede durmasını sağlayan teker sayısı da önemli bir kriterdir. Teker sayısı ne kadar fazla olursa çocukların scooter kullanırken dengeli olması o kadar kolay ve uzun olur. Böylece daha güvenli bir scooter kullanımı sağlanmış ve olumsuz bir kazanın önüne geçilmiş olur. Çocuk scooter modelleri içerisinde denge bisikleti tarzındaki scooterler tercih edildiği takdirde, çocukların düşme riski sıfıra indirilmiş olur. Bu yüzden ilk defa scooter kullanacak çocuklar için üç ya da dört tekeri bulunan scooterler tercih edilmelidir. Bunların dengede durması iki tekeri olan scooterlere göre daha kolaydır. Çocuğunuzun yaşı biraz daha ilerlediği ve scoooter kullanımını daha aktif hale getirdiği zaman iki tekerlekli scooterleri tercih edebilirsiniz.

Scooter direksiyon boyu çocuğunuza uygun olmalı

Scooter kullanımında önemli kriterlerden bir tanesi de, scooterlerin çocuğunuzun boyuna uygun olmasıdır. Scooterler üzerinde hâkimiyeti sağlayan direksiyon kollarına çocuğunuzun boyunun yetişmesi ve burada tam hâkimiyeti sağlayabilmesi önemlidir.

Scooterler trafiğin az olduğu yerlerde kullanılmalı

Hem çocukların hem de yetişkinlerin scooter kullanırken dikkat etmesi gereken kurallardan bir tanesi de trafiğin olmadığı yerlerde scooter kullanmaktır. Anne babalar, çocuklarına eğlenceli vakitler geçirmesi için kullandırttıkları scooterları, oyun parklarında ya da evlerinin önündeki müsait alanlarda trafiğin olmadığı mekanlarda sürdürmeliler. Yine yetişkinlerde scooter kullanımında trafiğin olmadığı yerleri tercih etmeliler. Akan trafik içerisinde gidilmesi gerekiyorsa o zaman da varsa bisiklet yolu tercih edilmeli, yoksa trafiğin en sağ tarafından gidilmelidir. Ancak özellikle çocukların trafiğin olmadığı yerlerde scooter kullanması gerekmektedir.

Scooter kiralama ile en güzel scooterleri kullanın

Çocuğunuz scooteri havaların sıcak olduğu bahar ve yaz aylarında kullanacağı için, ona scooter  almak yerine kiralama yöntemini tercih edebilirsiniz. Hem daha ekonomik olması hem de her kiralamada farklı model ve marka scooter kiralama yapabileceğiniz için çocuğunuz en güzel scooterleri kullanmış olur. Scooter kiralama hizmetini, Türkiye’nin kiralama sektörü lideri KiralaMini ile yapabilirsiniz.  Çocuğunuzun en çok seveceği  Globber Scooter ile çocuğunuza göre T-bar ayarlaması yapabilir, çocuğunuzun daha konforlu ve güvenli scooter kullanmasına imkan tanırsınız. KiralaMini ile scooterleri ister bir aylığına isterseniz de bir yıllığına kiralayabilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
*Sosyal sorumluluk projesi*

VEKA MEDYA

VEKA MEDYA dijital yayıncılıkta son gelişmeleri yakından izlemektedir. Farklı kategorilerde yer alan web sitelerimiz ile hizmetlerine devam etmektedir. www.vekamedya.com

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu

Bumerang - Yazarkafe