Ebeveynlerin Prematüre Bebek Kıyafetleri Seçiminde Dikkat Etmesi Gerekenler

Ebeveynlerin Prematüre Bebek Kıyafetleri Seçiminde Dikkat Etmesi Gerekenler

Ebeveynliğin en özel yanlarından birisi de bebeğiniz için kıyafet almaktır. Özellikle modaya ilgili bir anneyseniz bu süreç çok daha keyifli olacaktır. Bunun yanı sıra anne adaylarının merak ettiği konular arasında bebeğinin erken doğması sonucu ne tür kıyafetler giymesi gerektiği yer alır. Bu nedenle de anne adayları prematüre bebek kıyafetlerine yönelmektedir.
 
Prematüre bebek kıyafetlerinin seçimi son derece önemlidir. Ayrıca üretilen sevimli bebek kıyafeti göz önüne alındığında hepsini satın almak isteyebilirsiniz. Bu sebeple, bu sevimliliklere hemen aldanmamanız gerekir. Bunun nedeni ise bebeklerin tam olarak gelişmeyen bağışıklıkları ve hassas ciltleri düşünüldüğünde her aldığımız ürünü dikkatle incelememiz gerektiğidir. Bu noktada İdil Baby sizin için ev güvenli bebek kıyafeti koleksiyonlarını sunar. İdil Baby olarak bu yazımızda, prematüre bebek kıyafetleri seçerken dikkat etmeniz gereken detayları sizler ile paylaşacağız.
 
Prematüre Bebek Kıyafetleri Üretiminde Ne Tür Kumaşlar Kullanılır?

Bebeğiniz için seçtiğiniz kumaş, hassas cildi için uygun olmadığında cilt problemlerine neden olabilir. Bunun nedeni de bebeklerin bağışıklık sisteminin tam olarak gelişmemiş olmasıdır. Bu durum ise alerji ve egzamaya neden olabilir. Bebeğiniz için kıyafet seçerken en önemli kriteriniz, ter emen ve nefes alabilen kumaşları tercih etmektir. Bu sayede bebeğiniz terlemez ve kolay bir şekilde hareket edebilir.

Genellikle annelerin seçimi pamuktan üretilmiş kıyafetlerden yanadır. Bunun nedeni ise pamuklu kumaşların rahat ve defalarca yıkanabilir olmasıdır. Pamuklu kumaşlar yaygın olarak birçok farklı desen, renk ve modelde üretilir. Bu sayede de bebeğiniz için renk seçeneği fazla olan farklı modellerde pamuklu kumaşlardan üretilen kıyafetler almanız mümkündür.

Bebeklerin sağlığı ve rahatı için bir diğer kumaş tercihi de ketendir. Keten kumaşlar, genel olarak ince oldukları için yaz aylarında tercih edilir. Dezavantajı ise yıkama ve ütülüme konusunda biraz zorlayıcı olmalarıdır. Bunun yanı sıra keten kumaşlar en az pamuk kumaşlar kadar yumuşak ve rahattır.

Soğuk kış mevsimleri için yünlü kumaşları tercih etmeniz gerekir. Bununla birlikte bu kumaşların bebeğinizin cildini kaşındırmayacak, yumuşak kumaşlar olmasına dikkat etmeniz de son derece önemlidir. Sert yün kumaşlar, bebeğinizin hareket kabiliyetini kısıtlar ve huzursuz olmasına neden olur. Bu yüzden kış aylarında polar kumaşları tercih etmeniz gerekir. Polar kumaşlar çok hızlı kurur ve lekeleri de kolaylıkla çıkar.
 
Ebeveynlerin Prematüre Bebek Kıyafetleri Seçiminde Dikkat Etmesi Gerekenler

Kız ve Erkek Prematüre Bebek Kıyafetleri
 
Prematüre bebek doğum oranındaki artış sebebi ile ebeveynler, prematüre bebekler ile ilgili kıyafetlere daha çok ihtiyaç duymaktadır. İdil Baby anne ve babaların bu ihtiyaçlarını karşılamak için yenidoğan prematüre kız ve erkek bebek kıyafetleri üretimi yapmaktadır.
 
Prematüre bebekler için üretilen kıyafetler, prematüre bebeklerin hassas yapısına uygun olarak %100 pamuktan üretilir. Yenidoğan prematüre bebek kıyafeti seçenekleri ihtiyaca göre genellikle takım olarak da satılmaktadır. Bu takımlar içerisinde genel olarak bebeğin kıyafet ihtiyaçlarından biri olan iç zıbın, tulum, prematüre çorap ve bere yer alır.
 
Prematüre Bebek Kıyafetleri Fiyat Aralığı
 
Prematüre bebek takımı fiyatları merak edilen bir diğer konudur. Ayrıca farklı fiyat seçenekleri ile karşılaşmanız mümkündür. Bunun nedeni ise seçeceğiniz prematüre bebek takımında bulunan kıyafet sayısına ve özelliklerine göre fiyatların değişiklik göstermesidir.
 
İçerisinde sadece zıbın ve çorap bulunan takımlar daha uygun fiyatlıdır. Bunun yanı sıra iç zıbın, çorap, hırka, tulum ve bere gibi daha fazla seçeneğin bulunduğu prematüre bebek takımı fiyatları ise artabilir. İhtiyacınıza uygun prematüre bebek takımına ise İdil Baby kalitesi doğrultusunda daha uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. Ürünlerimiz ve sunduğumuz avantajlar hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
*Sosyal sorumluluk projesi*

VEKA MEDYA

VEKA MEDYA dijital yayıncılıkta son gelişmeleri yakından izlemektedir. Farklı kategorilerde yer alan web sitelerimiz ile hizmetlerine devam etmektedir. www.vekamedya.com

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu

Bumerang - Yazarkafe