Yenidoğan Hastane Çıkışı Setlerinin İçerikleri Standart Mı?

Yenidoğan Hastane Çıkışı Setlerinin İçerikleri Standart Mı?

Varlıklarını öğrendiğimiz ilk günden bu yana onlar için en iyisini istediğimiz bebeklerimizin dünyaya geldiği o gün pek çok şeye gereksinimi de aynı hızda artıyor. Sevgimizi, şefkatimizi, ilgimizi sonsuz verdiğimiz evlatlarımızın, bebek bezinden sonra dış dünyadan ilk ihtiyacı yeni doğan hastane çıkışı setleri oluyor. Her şeyin en iyisini vermeye çalıştığımız bebeklerimizin bu ilk ihtiyacında da oldukça seçici davranmaya ve doğru bir karar vermeye oldukça önem veriyoruz. Dolayısıyla ince eliyoruz. 

Yeni Doğan Hastane Çıkışı Setinde Neler Olmalı?

Özellikle ilk kez ebeveyn olan ailelerin hastane çıkışı setleriyle ilgili çok fazla sorusu oluyor. Deneyimli ebeveynlerle konuşuyor, bloglar okuyor, mağaza çalışanlarına danışıyorlar. Bazısı doğru bazısı yanlış pek çok bilgiyle ve kocaman bir kafa karışıklığıyla tercihler arasında boğulup gidiyorlar. “Beden ölçüsü ne olmalı, içeriğinde neler olmalı, bileşenlerini neye göre tercih etmeliyim” bu sorular arasında cevaplanması gerekenlerden en önemlileri. Bu soruları yanıtladığınızda aslında seçiminizi de yapmış oluyorsunuz.

Bebeğiniz için doğru yeni doğan hastane çıkışı setini gelin birlikte seçelim.

İlk önemli sorumuz: Hastane çıkışları standart beden mi?

Evet, hastane çıkışları standart bedenlere sahiptir. Bebeğiniz prematüre değilse minimum 2,5 kilodan maksimum 4,5 kiloya kadar tüm bebeklere uygundur. Boy standartları da 50-56 cm arasındaki tüm bebeklerde rahatlıkla kullanabileceğiniz ebatlara sahiptir. Hastane çıkışları bilinenin aksine yalnızca hastanede ya da 1 haftalık kullanılabilen ürünler değildir. Bebekleriniz maksimum kilo ve boya ulaşana kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Buna ek olarak tasarımı güzel bir set seçmeniz hastanede fotoğraf çektirdiğinizde estetik görünmesini de sağlayacaktır. Bir hastane çıkışında %100 performans sağlayabilmek için bütçenize de uygun olacak şekilde en iyisini seçmeniz sizi de bebeğinizi de mutlu edecektir.

Yenidoğan Hastane Çıkışı Setlerinin İçerikleri Standart Mı?

İkinci en önemli soruysa setin içeriğiyle ilgili. Pek çok mağazada ve dijital pazarda satışı olan hastane çıkışı setlerinin içeriği hemen hemen aynı oluyor. Kız ve erkek bebeklere göre ufak farklılıklar gösteren setlerde zıbın, eldiven, şapka gibi parçalar genelde değişmezken taş, ağız bezi gibi parçalar değişiklik gösterebiliyor. En genel ifadesiyle gerekli, olmazsa olmaz parçalar her setin içerisinde bulunurken, haricen ailelerin rahatça temin edebileceği, anlık olarak ihtiyaç duymayacağınız parçalarda standart olarak setlerin içerisinde yer almaz.

Standart sayılabilecek bir yeni doğan hastane çıkış setinin içeriğini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz:

• Şapka
• Taç (Kız ve erkek bebeğe göre değişiklik gösteriyor)
• Body
• Bluz
• Patikli Tayt
• Battaniye
• Zıbın
• Ağız Bezi
• Eldiven

Organik Yeni Doğan Hastane Çıkışı Setleri
 
İçerikle ilgili sorunun en önemli cevabı: Organik

Yeni doğanların oldukça yüksek hassasiyet gösteren ciltlerine temas eden her üründe dikkat etmemiz gerektiği gibi hastane çıkışında da ürünlerin %100 pamuk olmasına, organik olmasına, içeriğinde zararlı madde olmamasına, hassas ciltlerin kullanımına uygun olmasına dikkat etmeliyiz. Bu sebeple ilk ve en önemli önerimiz yeni doğan hastane çıkış setlerini organik tercih etmeniz yönünde olacaktır.

Yenidoğan Hastane Çıkışı Setlerinin İçerikleri Standart Mı?

Organik setler üretim biçimleri ve içerikleri gereği yeni doğan kullanımına uygun hassasiyettedir. İçlerinde hiçbir zararlı madde, kanserojen kimyasal bulunmayan organik ürünler yüksek hassasiyetle üretildiği ve denetlendiği için hiçbir alerjik reaksiyona, tahriş ya da kızarıklık gibi olumsuz deneyimlere de sebep olmaz.

Hem bebeğiniz hem de dünya için güzel bir adım atıp hastane çıkışını organik seçebilirsiniz.

Yeni Doğan Hastane Çıkışı Seti Fiyatları

Organik denilince herkesin aklında yüksek maliyetler, bütçeler canlansa da her keseye uygun seçenekler bulunmaktadır. Genellikle setin içeriğine, kalitesine, üretim malzemesine göre değişen fiyatların standart bir otalaması yok denilebilir. Tercihlerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyip uygun filtrelerle arama yaptığınızda karşınıza çıkacak alternatiflerden bütçenize de en uygun olanını rahatça seçebilirsiniz.

Dünyanın en güzel duygularından biri olan ebeveynliğe ilk adımınızı atarken tüm bu soruların içerisinde kaybolduğunuzu, korktuğunuzu ve tedirgin olduğunuzu biliyoruz. Yalnız olmadığınızı, İdil Baby&Mamino ürünleriyle her zaman ailenizin yanında olduğumuzu bilmenizi isteriz. Evladınız için en iyisi olacaksınız; bu sevgi başka türlü açıklanamaz. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alacağınız o gün de sonrasında da biz burada olacağız.

Sevgiyle kalın…

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
*Sosyal sorumluluk projesi*

VEKA MEDYA

VEKA MEDYA dijital yayıncılıkta son gelişmeleri yakından izlemektedir. Farklı kategorilerde yer alan web sitelerimiz ile hizmetlerine devam etmektedir. www.vekamedya.com

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu

Bumerang - Yazarkafe