Çocuğunuza bulgur yedirmeniz için 10 önemli sebep

Son derece sağlıklı ve besleyici olan bulgur, özellikle büyüme çağındaki çocukları için de önemli bir besin. Duru Bulgur buğdayın en doğal halinden, taş değirmende üretilen bulguru çocuklara yedirmemiz için 10 önemli sebebi sıraladı.

Buğdayın en doğal halinden üretilen ve taş değirmende öğütülmeden kabuğunun soyulmasıyla elde edilen iri taneli Başbaşı Bulgur; içeriğindeki zengin besin değerleri bakımından annelerin, lezzeti nedeniyle de çocukların gözdesi.

Çocuğunun dengeli ve sağlıklı beslenmesini isteyen anneler; Çorbalarda, pilavlarda, salatalarda, dolmalarda ve hatta tatlılarda da son derece sağlıklı ve besleyici olan bulguru kullanıyor. Çocukların favori bulguru ise lezzetiyle taş değirmende buğdayın sadece kabuğunun soyulmasıyla üretilen Başbaşı bulgur.

Duru Bulgur, annelere özellikle çocuklarına Başbaşı Bulgur yedirmeleri için 10 önemli sebebi şöyle sıraladı:

1-Başbaşı Bulgur, doğaldır, koruyucu madde içermez. Üretiminde yalnızca su ve buğday kullanılır. Taş değirmende sadece kabuğu soyulduğu için besleyiciliği fazladır.
2-Başbaşı Bulgur yüksek miktarda lif içerir. Lif, çocukların sindirim sisteminin doğru çalışması için önemlidir.
3-Başbaşı Bulgurun yapısındaki B1 vitaminleri çocukların sinir sisteminin gelişmesinde önemli oynar.
4-Başbaşı Bulgur tam tahıl tanımına uygun bir besindir. Tahıl grubu beslenme pramidi tabanında yer alan, önemli ve en ekonomik karbonhidrat kaynağıdır.
5-Başbaşı Bulgur B vitaminleri, potasyum ve fosfor bakımından oldukça zengindir. Başbaşı Bulgur’un içerdiği vitaminler çocukların büyüme ve gelişme dönemine olumlu yönde katkı sağlar.
6-Başbaşı Bulgur pişme esnasında tamamen suyunu çektiği için vitamin ve mineral kayıpları minimum düzeyde olur, böylece çok daha sağlıklı bir besin olur.
7-Çocukların kilo kontrolünü sağlamak için yüksek oranda lif içeren Başbaşı Bulgur’un tok tutucu özelliği çok fazladır.
8-Çocuklar oyun çağı dönemlerinde daha çok enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden, artan enerji ihtiyaçlarının karbonhidrat yönünden zengin Başbaşı Bulgur ile karşılayabilirler.
9-Glisemik indeksi yüksek pirinç ve makarna yerine, düşük glisemik indeksli bulgur ile yapılan pilavlar ve sebze yemekleri çocukların doğru ve dengeli beslenmelerinde önemli katkı sağlar.
10-Çok iri taneli olan Başbaşı Bulgur çocuklar tarafından sevilmekte ve keyifle tüketilmektedir.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
*Sosyal sorumluluk projesi*

VEKA MEDYA

VEKA MEDYA dijital yayıncılıkta son gelişmeleri yakından izlemektedir. Farklı kategorilerde yer alan web sitelerimiz ile hizmetlerine devam etmektedir. www.vekamedya.com

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu

Bumerang - Yazarkafe