En Son Teknoloji Renkli Barkod Yazıcıları

En Son Teknoloji Renkli Barkod Yazıcıları
Kurumsal iş hayatında özellikle perakende sektöründe sıklıkla ihtiyaç duyulan etiketleme sisteminde en büyük yardımcı Renkli barkod yazıcılarıdır. Perakende sektöründe ürünlerin hem envanter hem de stoklama sisteminin sağlıklı yürümesi ve satılan ürünlerin maliyet ve kar hesaplamalarında oldukça önemli rol oynamaktadır.
 
 Barkod Yazıcı Nedir?
 
 Etiketlerin sistemden toplu basım aşamalarında kullanılan cihazlar barkod yazıcısı olarak tanımlanmaktadır. Barkod yazıcıları ürünlere ait bilgilerin hata noktasını sıfıra indirgemesi ve envanter stok sayımının sağlıklı yapılmasını sağlamaktadır. 
 
 Barkod Yazıcı Türleri Nelerdir?
 
 Barkod yazıcıları etiket türlerine göre farklılık göstermektedir. Barkod yazıcıları 2 grupta toplanmaktadır.
 
 - Termal Barkod Yazıcıları
 - Renkli Barkod Yazıcıları
 
 Renkli Barkod Yazıcısı Satın Alınırken Dikkat edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
 
 Renkli Barkod yazıcısı satın alınırken önemli bir kaç nokta üzerinde durmak gerekir. Öncelikle baskı çözünürlüğüne dikkat edilmesi gerekir çünkü barkod okuyucuları net barkodları rahatlıkla okuyacak ve hata oranını sıfıra indirgeyecektir. Termal barkod okuyucularının rahat okuması amacıyla ortalama 203 nokta vuruşu inç başına gerçekleştirmelidir.
 
 Renkli barkod yazıcı türleri, kullanılacak sektöre göre de farklılık göstermektedir. Renkli barkod yazıcıları bazen açık havada kullanılması gerekebilir bu durumda dış etkenlerden hava durumu ve şartlarına dayanıklı yazıcılar tercih edilmelidir.
 
 Renkli Barkod Yazıcı Özellikleri Nelerdir?
 
 Renkli baskısı ve kaliteli barkod oluşturulması açısından renkli barkod yazıcıları sıklıkla tercih edilmektedir. Bu bağlamda Kullanılacağı sektör seçimi, Renkli barkod yazıcısının kapladığı alan, yazıcının harcadığı elektrik gücü, sarf maliyetleri bu anlamda yazıcı seçerken dikkat edilmesi gereken ve aranan özellikler içerisinde yer almaktadır.
 
 Renkli barkod yazıcılarının kablosuz bağlantısı olması kullanıcının uygun sistemsel bilgisayar donanımı ile doğru orantılıdır. Örnek vermek gerekirse renkli barkod yazıcısı bir den fazla kullanıcı tarafından kullanılma durumu varsa ve ürün çeşitliliği geniş ise, kullanıcı bulut tabanlı bir sistem kullanıyorsa, fiziki ortamdan başka bir yerde yazıcıya ihtiyaç duyuluyorsa bu durumda kablosuz bağlantısı olan renkli barkod yazıcısı tercih edilmelidir.
 
 Yerel bağlantılar ile işlemler sağlanıyorsa, Bilgisayar donanımı kablolu sisteme uygunluğu varsa bu durumda kablolu bağlantısı olan renkli barkod yazıcı sistemi tercih edilmelidir. Renkli Barkod Yazıcı Ürünlerine www.panetiket.com/urunler/renkli-etiket-yazici Renkli barkod sayfasından tüm detay ve çeşitlere ulaşmak mümkün olmaktadır.
 
 Yine web sitesi üzerinden iletişim menüsünde yer alan whatsapp uygulamasından uzman müşteri temsilcilerinden bilgi almak için tıklamak yeterli olacaktır. Yeni nesil Renkli barkod yazıcıları hakkında detaylı bilgi almak ve uzman satış ekibiyle görüşmek için www.panetetiket.com adresini ziyaret ederek bilgi edinebilir ve sipariş verebilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
*Sosyal sorumluluk projesi*

VEKA MEDYA

VEKA MEDYA dijital yayıncılıkta son gelişmeleri yakından izlemektedir. Farklı kategorilerde yer alan web sitelerimiz ile hizmetlerine devam etmektedir. www.vekamedya.com

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu

Bumerang - Yazarkafe